03.10

08.00-20.00

Universitatea Agora

Campionat Open, sah rapid

DSJ Bihor, DJT Bihor, A.J. Sah Bihor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea, Universitatea Agora

09.00-15.00

Parc Bratianu

Campionat Streetball

Directia pentru Tineret si Sport Bihor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

09.00-22.00

Parcare Independentei

Expozitie auto Top Auto

Top Press, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

09.00-23.00

Parc 1 Decembrie

Targul Roadele Toamnei – Expozitie cu vanzare de vin si palinca

Casa de Cultura a Municipiului Oradea, Euronivo

10.00-18.00

Pasaj Vulturul Negru/ Corso

Expozitia Artistilor Plastici Bihoreni

Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Bihor

10.00-20.00

Salon Belvedere

Targul de nunti si mese festive pt. Tineri de toate varstele, Editia I

Hotel Continental Forum

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

11.00-13.00

Teatrul Arcadia

Lansarea Revistei Makvirag, Concert pentru copii formatia Lyra – Ungaria, Lansare roman Toth Agnes, Expozitie si lansare album Wagner Peter

Editura Makvirag, Editura Europrint, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

11.00-14.00

Al. Strandului - Schiff Erno

Crosul Toamnei Oradene

Directia pentru Tineret si Sport Bihor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

14.00-17.00

Cetatea Oradea

Concurs de tir cu arcul traditional

Clubul Sportiv GYM Oradea

14.00-21.00

Casa de Cultura a Sindicatelor

Cupa Orasului Oradea – Trofeul Hercule

Asociatia de Culturism Bihor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

15.00-16.00

Galeria FotoArt

Lansare volum poezii Molnar Zsolt

Uniunea Studentilor Oradeni, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

16.30-18.00

Club Lord’s

Lansare volum despre SUA si Concert KIM

Editura Riport, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

17.00-20.00

Pasaj Vulturul Negru

Expozitie cu vanzare de carte

Revista Varad, Editura Makvirag, Editura Riport, Editura Europrint, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

18.00-22.00

Teatrul Arcadia

Lansare volum reportaj Varga Gabor, Lansare volum reportaj Szilaghy Aladar, Concert formatia Lyra-Ungaria, Inchiderea maratonului cu toti autorii, Receptie

Editura Europrint, Editura Riport, Revista Varad, Editura Makvirag, Uniunea Studentilor Oradeni, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

18.00–23.00

Parc 1 Decembrie

Festival InterJudetean de Folclor – concert in aer liber Bihor (Ansamblul Crisul), Ansambluri din judetul Bihor

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

04.10

06.00-16.00

Santul Cetatii

Targul National de pasari si animale mici

Asociatia Lotus Oradea

08.00-22.00

Sala Sporturilor

Campionat International Karate Modern Openul Bihorului-Ziua Campionilor

C.S. Shogunul Oradea, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

09.00-22.00

Parcare Independentei

Expozitie auto Top Auto

Top Press, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

09.00-23.00

Parc 1 Decembrie

Targul Roadele Toamnei – Expozitie cu vanzare de vin si palinca

Casa de Cultura a Municipiului Oradea, Euronivo

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

18.00-20.00

Casa de Cultura a Sindicatelor

Teatru – Toate drumurile duc la Roma

Teatrul de Stat Oradea

18.00–23.00

Parc 1 Decembrie

Festival InterJudetean de Folclor – concert in aer liberHunedoara (Ansamblul Silvana), Bihor (Ansamblul Nagyvarad), Bihor (Ansamblul Crisana)

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

20.00-22.00

Club Blue Monday

Concert Ceco (Hu)

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

05.10

10.00-11.00

Teatrul Arcadia

Spectacol-Întâmplări cu Scufița Roșie (secția română)

Teatrul Arcadia

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

18.00-20.00

Teatrul Arcadia

Conferinta publica- Calendarul aztec sau piatra soarelui

Teatrul Arcadia

19.00-20.00

Bazilica Romano-Catolica

Concert de muzica religioasa

Corul Filarmonicii de Stat Oradea

19.00-20.00

Club Lord’ s

Teatru de pub- Bogdan si Verena, Teatrul National Timisoara

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

21.00-22.00

Club Escape

Teatru de pub- Pam Pam, Teatrul Joint, Bucuresti

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

 

 

 

06.10

11.00-12.00

Teatrul Arcadia

Spectacol-Aventurile lui Cipollino (secția română)

Teatrul Arcadia

16.00-18.00

Casa de Cultura a Sindicatelor

Sa ne ferim copiii de droguri – campanie de prevenire adresata parintilor

Centrul International Antidrog si pentru Drepturile Omului, Centrul de Informare Antidrog si pentru Drepturile Omului Oradea, Casa de Cultura a Sindicatelor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

17.00-19.00

Filarmonica

Teatru, Campionatul de improvizatie, Teatrul National Tg-Mures

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

18.00-20.00

Teatrul Arcadia

Conferinta publica- Semnificatia povestilor o alchimie spirituala

Teatrul Arcadia

19.00-20.00

Biserica romano catolica Olosigg

Concert muzica clasica-Lucian Malita, Ciprian Frunza

Duo Concertino

21.30-23.00

Club Escape

Experiment Teatru Clandestin- Sfarsitul Concertului

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

07.10

10.00-18.00

Strada Republicii

Targ de servicii Sociale

Fundatia Ruhama

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

11.00-12.00

Teatrul Arcadia

Spectacol-Aventurile lui Cipollino (secția română)

Teatrul Arcadia

18.00-20.00

Casa de Cultura a Sindcatelor

Teatru - Tot mort, tot mort - premiera

Teatrul de Stat Oradea

19.00-22.00

Cafeneaua Astoria

Cafeneaua Literara, la inceput de secol XXX

Expo Varadinum, Trupa Szigligeti Oradea

19.00-20.00

Club Escape

Teatru de pub-Whos the Master, Who’s The Dog- Teatrul din Resita

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

21.00-22.00

Club Escape

Teatru de pub-Gunoierul, Teatrul din Baia Mare

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

21.00-23.00

Club Blue Monday

Concert Noris, Celelalte Cuvinte

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

08.10

11.00-12.00

Teatrul Arcadia

Spectacol-Janos Vitez (secția maghiara)

Teatrul Arcadia

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

14.00-15.00

Strada Republicii

Teatru de strada – Statui vivante- Studentii Universitatii Spiru Haret Bucuresti

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

16.00-18.00

Casa de Cultura a Sindicatelor

Sa ne ferim copiii de droguri – campanie de prevenire adresata parintilor

Centrul International Antidrog si pentru Drepturile Omului, Centrul de Informare Antidrog si pentru Drepturile Omului Oradea, Casa de Cultura a Sindicatelor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

17.00-20.00

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

Zilele revistei Familia, editia XIX

Revista Familia, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

18.30-19.30

Teatrul Arcadia

Vernisajul expoziției de pictură Nicolae Adel

Teatrul Arcadia

19.00-20.00

Louis Cafe

Teatru de pub- Glasul tobelor in noapte-Vetesi Nandor

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

19.00-21.00

Filarmonica

Concert nr 3 pentru vioara si orchestra in si minor, Simfonia a II-a in re major

Filarmonica de Stat Oradea

21.00-22.00

Old Mill

Teatru de Pub – Show de improvizatie - Studentii Universitatii Spiru Haret Bucuresti

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

09.10

10.00-11.00

Teatrul Arcadia

Spectacol-Robin Hood (secția maghiara)

Teatrul Arcadia

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

11.00-12.00

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

Zilele revistei Familia, editia XIX

Revista Familia, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

14.00-20.00

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

Gala Tinerelor Talente

Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Bihor, Uniunea Vatra Romaneasca, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

15.00-18.00

Oraselul Copiilor

Expozitia Recoltelor-Concurs de creatie Toamna

Oraselul Copiilor, Casa de cultura a Municipiului Oradea

16.00-19.00

Parcarea Independentei

Demonstratie Lupte Greco-Romane, Judo, Scrimă, Box și Haltere

Liceul cu Program Sportiv “Bihorul”, Clubul Sportiv “Crișul”

16.00-19.30

Casa de Cultura a Sindicatelor

Sa ne ferim copiii de droguri – campanie de prevenire adresata parintilor

Centrul International Antidrog si pt Drepturile Omului, Centrul de Informare Antidrog si pt Drepturile Omului Oradea, Casa de Cultura a Sindicatelor, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

18.00-20.00

Sala Studio

Teatru – Cerere in casatorie

Teatrul de Stat Oradea

18.30-19.30

Oraselul copiilor

Spectacol-Intamplari cu Scufita Rosie (sectia romana)

Teatrul Arcadia, Oraselul Copiilor, Casa de cultura a Municipiului Oradea

19.00-22.00

Cafeneaua Astoria

Cafeneaua Literara, Radu Enescu

Revista Familia, Casa de Cultura a Municipiului Oradea

19.30-21.00

Chanson Cafe

Experiment.Teatru Clandestin- Sfarsit de partida

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

19.00-23.00

Parcarea Independentei

Concert David Bryan (GBR), KFT (HU), DJ Chrome, Fly Project

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

20.00-23.00

Cafeneux

Concert live

Revista Zile si Nopti

21.00-22.00

Club Escape

Teatru de pub- Teatrul George Ciprian, Buzau-Mici crime conjugale

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

10.10

10.00-23.00

Cafeneux

Expozitie foto – Razvan Chiriac

Revista Zile si Nopti

10.00-18.00

Oraselul Copiilor

Concursuri și întreceri sportive

Oraselul Copiilor.Casa de Cultura a Municipiului Oradea

14.00-20.00

Casa de Cultura a Municipiului Oradea

Gala Tinerelor Talente

Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Bihor, Uniunea Vatra Romaneasca, Casa de Cultura a Municipiului Oradea